To Århus Håndbold-drenge på rundens hold

5. spillerunde sluttede for VORES HOLDs vedkommende med en sejr over Nordsjælland Håndbold på 31-26. I kampen leverede flere af Århus Håndbold-drengene fremragende præstationer, blandt andet Jens Fredsgaard, der endte med en redningsprocent på knap 47. 

Derfor er der også to spillere fra VORES HOLD at finde på Rundens Hold. Tobias Møller med en MEP på 4,47 og Jens Fredsgaard med en MEP på 5,86. Kåringerne er baseret på statistik ud fra mest effektive spiller (MEP) på hver position

Allerede på lørdag skal VORES HOLD en tur til Esbjerg, hvor der venter en kamp mod Ribe-Esbjerg HH kl. 16.00 i Blue Water Dokken.
Onsdagen efter, d. 3/10 kl. 18.30, gælder det atter en hjemmekamp, hvor grøn power fra Skjern gæster arenaen. Billet til denne kamp, kan du selvfølgelig sikre dig her på siden.

Husk også, at du også kan følge Århus Håndbold på facebook og instagram, hvor vi også opdaterer om VORES HOLd.

2018-09-26T15:51:20+00:00