Verdensstjerner på besøg i Ceres Arena

I morgen får vi fint besøg i Ceres Arena, når VORES HOLD tager imod Paris Saint-Germain i en velgørenhedskamp, hvor alt overskud ubeskåret går til MH24 – Mikkel Mod Mobning.

Selvom det på papiret faktisk er en træningskamp, så er der ikke sparet på de store stjerner fra Paris Saint-Germain. Her kan du godt kan glæde dig til at se Mikkel Hansen, Henrik Toft Nikola Karabatic, Luc Abalo, Sander Sagosen og resten af holdet i Ceres Arena i morgen kl. 18.30.

Selvfølgelig kan du også glæde dig til at se vores helt egne spillere, der spiller første hjemmekamp i denne sæson i Ceres Arena. De to nyeste skud på stammen, får du dog ikke chancen for at se på banen i morgen. Jon Katballe og Emil Jessen er nemlig med resten af U19-herrerne til VM-slutrunde i Nordmakedonien, hvor de her til aften skal spille kvartfinale mod Spanien.
Heldigvis er resten af VORES HOLD helt klar til at give dig et brag af en kamp i morgen!

Mangler du stadig at købe din billet, så vent ikke for længe, vi nærmer os nemlig snart udsolgt! – billetten kan du købe lige her.

Dørerne åbner kl. 17.00 og vi opfordrer til at komme i god tid!

2019-08-15T19:28:18+02:00