Poul Erik takker af i landsholdsregi, men fortsætter selvfølgelig hos Århus Håndbold

Måske du ikke tænker så meget over det, når du sidder til håndbold i Ceres Arena, men der er en helt særlig mand, som altid sørger for god stemning på VORES HOLDs hjemmebane, vores musikmand Poul-Erik.

I de sidste mange, mange år har vi udover hjemmebane også delt musikmand med håndboldherrerne, der netop var på besøg i torsdags, hvor de spillede landskamp mod Frankrig i Bygma Golden League. Denne landskamp blev også Poul-Eriks sidste, som musikmand for Håndboldherrerne.

Det blev selvfølgelig fejret i en fyldt hal, hvor Poul Erik kunne takke af efter at have stået i spidsen for håndboldherrerne siden 2001. Heldigvis for os, så stopper han ikke med at spille musik for VORES HOLD, så du kan stadig nyde Poul-Eriks gode musik til Århus Håndbolds hjemmekampe!

2019-10-27T19:41:53+01:00