Tak for nu: Tobias Møller

Tobias Møller er endnu en spiller, vi skal sige farvel til efter tre sæsoner i den orange trøje.


Venstrefløjen, også bedre kendt som Toby, blev en del af VORES HOLD i sommeren 2017, hvor han skiftede fra GOG for at danne fløjduo med Fredrik Schilling. Selvom det netop var fløjpositionen som Tobias Møller skulle udfylde, leverede han også flotte præstationer på

playmakerpositionen og sikrede mange vigtige point til Århus Håndbold.
Tobias har ikke bare været en del af VORES HOLD, men også været med til at sikre fremtidens stjerner som en del af trænerteamet bag Århus Håndbold U18.


Toby har også været fast straffe-skytte i sin tid i Århus Håndbold og leveret fremragende detaljer, ikke mindst en helt fantastisk assist bag ryggen videre til Lønborg i storsejren over Skanderborg Håndbold i denne sæson.


Tak for målene, tak for kampene, tak for fantastiske jubelscener, tak for din tid på VORES HOLD, Tobias Møller – held og lykke i SønderjyskE!

2020-06-13T22:35:19+02:00